همکاری بین رشته ای بین متخصصین حوزه سلامت و درمان و نتایج آن بر مراقبت های بهداشتی

ميزان همكاري متخصصين مي تواند بر كيفيت مراقبتهاي بهداشتي كه ارائه مي دهند تاثيرگذار باشد.

همكاري بين حرفه اي: تاثيرات مداخلات بالين محور بر اقدامات حرفه اي و نتايج مراقبتهاي بهداشتي

ميزان همكاري متخصصين مي تواند بر كيفيت مراقبتهاي بهداشتي كه ارائه مي دهند تاثيرگذارباشد. اگر مشكلي در برقراري ارتباط و تقابل متخصصين با يكديگر وجود داشته باشد، مشكلاتي در مراقبت از بيمار اتفاق مي افتد. همكاري بين حرفه اي (IPC) و مداخلات بالين محور استراتژي هايي هستند كه در محيطهاي مراقبتهاي بهداشتي براي بهبود تقابلات و پروسه هاي كاري بين دو يا چند نوع متخصص بهداشت ايجاد شده اند.

همکاری بین رشته ای متخصصین پزشکی

در اين بازبين ما 5 تحقيق يافتيم كه در آنها تاثيرات مداخلات IPC باليني محور كه به چند صورت ميزگردهاي بين حرفه اي، ميتينگ هاي بين حرفه اي و بازرسي خارجي تسهيل شده بين حرفه اي تقسيم بندي شده بودند بررسي شده بودند. در سه تا از اين تحقيقات دريافته بودند كه اين مداخلات به بهبود مراقبت از بيمار مثل استفاده از دارو، طول ماندن در بيمارستان و در كل هزينه هاي بيمارستان ميشود. در يك تحقيق تاثيري نشان داده نشد و در يك تحقيق هم نتايج تركيبي بود.

در اين تحقيقات نشان داده شد كه مداخلات IPC باليني مدار مي تواند به تغييرات مثبت در مراقبتهاي بهداشتي منجر شود اما براي درك بهتر طيف مداخلات ممكن و تاثيرگذار آنها، نحوه تاثيرگذار آنها بر همكاري بين حرفه اي و نحوه منجر شدن آنها به تغييراتي در مراقبتهاي بهداشتي و اينكه در چه شرايطي اين مداخلات مي توانند بيشترين تاثيرگذاري را داشته باشند تخقيقات بيشتري بايد انجام شود.

دکتر هانیه گنجعلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

كشش براي درد پشت

پ ژانویه 16 , 2020
ما شواهد موجود در مورد تاثير كشش را بر شدت درد، توانايي در انجام فعاليت هاي معمول روزانه، بهبود كلي و بازگشت به كار در ميان افرادي كه درد پشت دارند (LBP) در فاز حاد (كمتر از چند هفته درد)، نيمه حاد ( از چهار تا 12 هفته) يا مزمن (بيش از 12 هفته) بازبيني كرديم.
کشش برای درد پشت

سردبیر

دکتر رضا اسدی

من یکی از بزرگترین اهداف همیشگی ام، ترویج شیوه زندگی سالم بوده است. این کار را با آموزش سلامت به بیمارانم آغاز کردم و سپس در فضای مجازی آن را توسعه دادم.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است