درمان خانگی ترک پا

ترک پا یک مشکل شایع است. در یک نظرسنجی مشخص شد که 20 درصد از بزرگسالان در ایالات متحده پوست ترک خورده روی پاهای خود را تجربه می کنند.

بررسی اجمالی

ترک پا یک مشکل شایع است . برای اکثر مردم،ترک پا مشکلی جدی نیست. ممکن است هنگام پابرهنه بودن باعث ناراحتی شود. در بعضی موارد ، ترک های پاشنه پا می توانند بسیار عمیق شوند و باعث درد شوند. در یک نظرسنجی مشخص شد که 20 درصد از بزرگسالان در ایالات متحده پوست ترک خورده روی پاهای خود را تجربه می کنند.

این می تواند در بزرگسالان و کودکان اتفاق بیفتد و به نظر می رسد بیشتر از مردان بر زنان تأثیر می گذارد. در ادامه بخوانید تا در مورد بهترین راه حل های خانگی برای معالجه و جلوگیری از پاشنه های ترک خورده مطلع شوید.

پاشنه های ترک خورده
پاشنه های ترک خورده

درمان خانگی پاشنه های ترک خورده

1- بالم پا یا مرطوب کننده های قوی

اولین خط درمان پاشنه های ترک خورده استفاده از بالم پاشنه پا است. این موم حاوی ترکیباتی برای مرطوب کردن ، نرم شدن و لایه برداری پوست مرده است . یک بالم پای خوب باید حاوی مواد زیر باشد:

اوره (Flexitol Heel Balm)
سالیسیلیک اسید (کرازال)
آلفا هیدروکسی اسیدها (آملاکتین)
ایزومرای ساکارید
می توانید این بالم ها را از فروشگاه اینترنتی سیب سل خریداری نمایید.

نکاتی برای درمان پاشنه های ترک خورده

قبل از شروع روز ، از بالم پاشنه پا استفاده کنید تا خاصیت ارتجاعی پوست افزایش یابد
پاشنه پا را دو تا سه بار در روز مرطوب کنید
کفشهایی بپوشید که از پاشنه شما محافظت کند
برخی از کرم های پاشنه پا ممکن است باعث سوزش جزئی شود. این طبیعی است. اگر بالم پا همچنان باعث ناراحتی شما می شود یا باعث واکنش شدید شد، با پزشک خود مشورت کنید. موارد جدی پاشنه های ترک خورده ممکن است نیاز به یک مرهم قوی تر یا کرم استروئید برای کاهش التهاب و رفع درد داشته باشد.

2- پاهای خود را خیس کرده و لایه برداری کنید

پوست اطراف پاشنه های ترک خورده اغلب ضخیم تر و خشک تر از بقیه پوست شما است. هنگام اعمال فشار ، سلولهای پوست تقسیم می شوند و پوست دائما ضخیم تر نیز میشود. خیساندن و مرطوب کردن پاهای شما می تواند به جلوگیری از ایجاد ترک کمک کند. در اینجا چند نکته وجود دارد.

برای خیساندن کف پا:

پاها را تا 20 دقیقه در آب ولرم و صابون نگه دارید.
برای از بین بردن هر گونه پوستی سخت و ضخیم ، از لوفی ، اسکراب پا یا سنگ پا استفاده کنید.
به آرامی پاهای خود را خشک کنید.
یک کرم ضد ترک پا یا مرطوب کننده قوی را در ناحیه آسیب دیده بمالید.
بالم را روی پاهای خود بمالید. جوراب های خود را روی آن بپوشید تا از پخش شدن هرگونه چربی در اطراف خودداری کنید.
از خشک شدن پاهای خود جلوگیری کنید. این امر خطر ابتلا به پوست آسیب دیده را افزایش می دهد.

همچنین می توانید جوراب مرطوب را امتحان کنید. این جورابها اثر مشابهی با خیساندن کف پا دارند و حاوی روغن درمانی و ویتامین ها برای کمک به درمان پوست خشک شما هستند.

3- بانداژ مایع

همچنین می توانید باند مایع را برای ترك زخم ها و جلوگیری از عفونت یا ترك خوردن بیشتر آن در ترك ها بمالید. این محصول به عنوان یک اسپری تولید می شود ، به این معنی که می توانید بدون نگرانی در مورد خشک شدن بانداژ ، روز خود را طی کنید. بانداژ مایع گزینه مناسبی برای درمان ترک های پاشنه عمقی است که ممکن است خونریزی کند.

باند مایع را روی پوستهای تمیز و خشک بمالید. شما می توانید این محصول را بدون نسخه در داروخانه یا بصورت آنلاین خریداری کنید.

برخی افراد موفقیت را با استفاده از چسب فوق العاده برای بستن ترک های پوستی گزارش می دهند. یک مطالعه موردی در سال 1999 ، ده نفر را مشاهده کرد که دو تا سه قطره چسب فوق العاده در امتداد هر ترک استفاده می کردند. آنها ترک را به مدت 60 ثانیه در کنار هم نگه داشتند. حدود یک هفته بعد ، آنها گزارش کردند که ترک ها بسته و بدون درد هستند. اما چسب بسته به مارک تجاری می تواند سمی باشد. قبل از انجام این روش با پزشک خود صحبت کنید.

4 -عسل

عسل ممکن است به عنوان داروی طبیعی پاشنه های ترک خورده عمل کند. طبق یک منبع مرور معتبر در سال 2012 ، عسل خاصیت ضد میکروبی و ضد باکتریایی دارد. تحقیقات نشان می دهد که عسل می تواند به بهبود و پاکسازی زخم ها کمک کند و پوست را مرطوب کند. بعد از خیساندن می توانید از عسل به عنوان اسکراب پا استفاده کنید یا آن را به عنوان ماسک پا در طول شب بمالید.

5- روغن نارگیل

روغن نارگیل اغلب برای خشکی پوست ، اگزما و پسوریازیس توصیه می شود. این می تواند به پوست شما در حفظ رطوبت کمک کند. استفاده از روغن نارگیل بعد از خیساندن پا نیز می تواند گزینه خوبی باشد. خواص ضد التهابی و ضد میکروبی روغن نارگیل در صورت استعداد خونریزی یا عفونت ممکن است پاشنه های ترک خورده شما باشد.

سایر داروهای طبیعی

بسیاری از داروهای خانگی دیگر برای پاشنه های ترک خورده وجود دارد ، اگرچه هیچ یک ثابت نشده است که به طور خاص درمان کننده باشد. بیشتر ترکیبات روی مرطوب کردن و نرم شدن پوست تمرکز دارند.

این شامل:

سرکه ، برای خیساندن یک پا
روغن زیتون یا روغن نباتی ، برای مرطوب کردن
کره shea ، برای مرطوب کردن
موزهای پوره شده ، برای مرطوب کردن
موم پارافین ، برای رطوبت
دانه جو دوسر مخلوط با روغن ، برای لایه برداری

احتیاط کنید

اگر ترک پای شما ناشی از یک وضعیت پزشکی خاص است ، پاشنه های ترک خورده را به تنهایی درمان نکنید. ممکن است نیاز به معالجه ویژه پزشکی متخصص پا (پزشک پا) باشد. موارد جدی پاشنه های ترک خورده نیز باید بدون در نظر گرفتن سابقه پزشکی شما توسط پزشک متخصص ارزیابی شود. پزشک بهترین درمان را برای وضعیت شما پیشنهاد می کند.

دکتر هانیه گنجعلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

هدف داشته باشيد تا زندگي شادتري داشته باشيد

پ ژانویه 2 , 2020
آيا احساس مي كنيد مي دانيد براي چه اينجا هستيد؟ پاسخ به اين سوال مي تواند نحوه تفكر روزمره شما را تعيين نمايد.

سردبیر

دکتر رضا اسدی

من یکی از بزرگترین اهداف همیشگی ام، ترویج شیوه زندگی سالم بوده است. این کار را با آموزش سلامت به بیمارانم آغاز کردم و سپس در فضای مجازی آن را توسعه دادم.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است