اسموتی جادویی موز برای کاهش وزن

موز برای کم کردن وزن فوق العاده است چرا که حاوی مواد مغذی است که می تواند از کاهش وزن سالم حمایت نماید. خوردن یک موز می تواند به شما کمک کند احساس سیری نموده و در عین حال هر آنچه را که بدن برای بهترین عملکرد لازم دارد در اختیارش قرار دهد.

موز برای کم کردن وزن فوق العاده است چرا که حاوی مواد مغذی است که می تواند از کاهش وزن سالم حمایت نماید. خوردن یک موز می تواند به شما کمک کند احساس سیری نموده و در عین حال هر آنچه را که بدن برای بهترین عملکرد لازم دارد در اختیارش قرار دهد. این به معنای ولع کمتر برای غذاهای فست فودی و انرژی بیشتر برای افزایش دادن شدت ورزشتان است.

اسموتی جادویی موز برای کاهش وزن
اسموتی جادویی موز برای کاهش وزن

پتاسیم

موز به خاطر محتوای بالای پتاسیم شهرت دارد. پتاسیم با همکاری سدیم سطح مایعات را در بدن کنترل می نماید. حفظ تعادل مایعات در بدن از این جهت اهمیت دارد که وزن آب اضافه سبب میشود شما احساس نفخ و ورم نمایید. پتاسیم همچنین در عملکرد عضلات نقش داشته و می تواند در به حداقل رساندن انقباضاتی که در زمان ورزش کردن ممکن است به وجود آیند کمک نماید. و درنهایت، پتاسیم به عملکرد درست قلب کمک نموده و برای کمک به افزایش قدرت در تمرینات ورزشی بسیار اهمیت دارد.

منیزیم

منیزیم از این جهت می تواند به کاهش وزن کمک نماید که به تنظیم سطح قند خون و همچنین کاهش وزن آب و نفخ کمک می نماید. عموما بدن از منیزیم برای هدایت تکانه های عصبی، انقباض ماهیچه ها و حفظ ریتم طبیعی قلب با کمک به انتقال کلسیم و پتاسیم استفاده می کند.

فسفر

سطح پایین فسفر به MBI (شاخص توده بدنی) بالا ربط دارد. در تحقیقی اخیرا مشخص شده است که استفاده از مکملهای فسفر به افراد چاق در کم کردن شاخص توده بدنی شان تا حد قابل توجهی کمک می نماید. به علاوه، شرکت کنندگان در این طرح چندین کیلو وزن کم کردند، دور کمرشان تا حد زیادی کاهش یافت و کمتر احساس گرسنگی می کردند. به نظر می رسد که اینها از نقشی است که فسفر در هضم کربوهیدراتها ایفا می کند. پس افزودن یک موز به هر غذایی می تواند یک انتخاب عاقلانه در زمانی که رژیم هستید باشد.

تریپتوفان

تریپتوفان واحد سازنده سروتونین است که با عنوان ماده شیمیایی جاری کننده احساس خوب در بدن شناخته شده است. یک ماده ضد افسردگی طبیعی است که همچنین به تنظیم اشتهای ما کمک می کند. وجود سروتنین کافی در مغز نه تنها سبب ایجاد حس خوب در شما میشود بلکه بر تلاشهای شما برای کاهش وزن تاثیری مثبت می گذارد و اجتناب از افزایش وزن را تسهیل می نماید.

فیتو الکسین

فیتوالکسین اگرچه مستقیما به کاهش وزن ربطی ندارد اما ماده دیگری است که در موز یافت میشود و می توان از آن به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی استفاده کرد و بنابراین بدن را در مقابل بیماریهای حاصل از غذا ایمن می نماید. این ماده ضد التهابی و آنتی اکسیدان بوده و می تواند مانع از پیری زودرس و چین و چروک در چهره میشود. فیتوالکسین همچین ریسک بیماریهای قلبی عروقی را که به خاطر رژیم غذای نامناسب حاصل میشود کاهش می دهد.

اسموتی جادویی موز

این اسموتی برای کمک به کاهش وزن سریعتر و راحت تر شما طراحی شده است. مواد تشکیل دهنده آن بدن را به سوزاندن بیشتر چربی ها، حفظ انرژی در بدن در طول روز و حفظ تعادل روحی تشویق میکند. اگر مخصوصا یکی از اجزای تشکیل دهنده آن را دوست نداشتید می توانید این دستور غذایی را به میل خود تغییر دهید. از مواد دیگر سوزاننده چربی که می توان در این اسموتی از آنها استفاده کرد می توان به چای سبز، آب پنیر، ماست یونانی و کفیر اشاره کرد.

مواد تشکیل دهنده:

۱ عدد موز

نصف لیوان ماست طبیعی کم چرب

تصور میشود که کلسیم و پروتئین به دور برداشتن ظرفیت سوخت و ساز چربی بدون تاثیر گذاشتن بر حجم ماهیچه ها کمک نماید. در تحقیقات، کسانی که ماست را در برنامه غذایی خود گنجانده بودند در روز سه برابر یعنی به میزان غیر قابل باور ۸۱ درصد بیشتر چربی در اطراف شکم خود نسبت به کسانی که رژیم بدون ماست داشتند از دست دادند.

آب دو لیمو ترش

مدتهای مدیدی است که از آب لیمو ترش به عنوان مکملی برای کاهش وزن استفاده میشود اما علم هنوز چیزی را در این رابطه ثابت نکرده است. با این وجود، آب لیمو حاوی مقادیر زیادی ویتامین C است که به شما کمک می کند جوانتر به نظر رسیده و ریسک ابتلا به سرطان را در شما کاهش می دهد. به علاوه به اسمونی شما طعم خوبی می دهد.

۲ قاشق غذا خوری دانه کتان

دانه کتان سرشار از فیبر سالم است که کمک می کند مدت زمان طولانی تری احساس سیری کنید. همچنین حاوی لیگنان است که می تواند کلسترل را کاهش داده و متابولیسم را قوی تر نماید.

۱ قاشق غذا خوری روغن نارگیل

اگرچه روغن نارگیل یک چربی است اما بیشتر حاوی اسیدهای چرب با زنجیره متوسط است که متابولیسم متفاوتی نسبت به دیگر چربی ها دارند. روغن نارگیل مستقیما از کبد به دستگاه هاضمه می رود و در آنجا یا به عنوان انرژی مصرف شده و یا دفع می گردد و به عنوان چربی ذخیره نمی شود. روغن نارگیل همچنین متابولیسم شما را افزایش داده بنابراین در زمان استراحت کالری بیشتری می سوزانید.

نوک قاشق پودر دارچین

نشان داده شده است که خوردن دارچین تا حد زیادی قند خون ناشتا، تری گلیسیرید ها، کلسترول LDL و کلسترول کل را کاهش می د هد. همچنین سبب میشود معده بعد از هر وعده غذا دیرتر تخلیه شده و بنابراین مدت زمان بیشتری شما را سیر نگه می دارد. محققان همچنین نشان داده اند که اگر سلولهای چربی در معرض سینامالدهید، ماده ای در دارچین که مزه دارچین هم از همان است، قرار گیرند سرعت سوخت و ساز آنها افزایش می یابد.

نصف قاشق چای خوری پودر زنجبیل

زنجبیل انرژی شما را برای داشتن یک تمرین ورزشی خوب تامین می کند همان طور که قهوه صبحگاهی می تواند به شما انرژی بدهد. زنجبیل همچنین تولید هورمون استرس یعنی کورتیزول را کاهش می دهد. این هورمون سبب ایجاد چربی اضافه در اطراف شکم میشود. زنجبیل همچنین با تنظیم قند خون و سرم کلسترول به کاهش اشتها کمک می کند.

برای درست کردن اسموتی تنها کافی است که همه این مواد را در غذاساز مخلوط کرده تا له شود. برای نتیجه ایده آل بهتر است صبح ها یک لیوان با معده خالی آن را مصرف کنید.

هشدار

اگر فشار خون بالا دارید بهتر از دارچین و زنجبیل را از دستور اسموتی خود حذف کنید. زنان باردار باید جذب زنجبیل خود را به ۱ گرم در روز محدود نمایند. از پزشک خود بپرسید که این اسموتی برایتان مشکلی نداشته باشد. این دستور را می توانید بر اساس نیازهای شخصی خود تغییر دهید.

چه سعی دارید عمدا وزنتان را کم کنید یا تنها می خواهید سالم تر باشید این اسموتی جادویی موز همان چیزی است که شما به آن نیاز دارید. این اسموتی سرشار از مواد مغذی بوده و ظرفیت طبیعی بهبود دهنده خلق و خوی آن این اسموتی را به یک انتخاب فوق العاده تقریبا برای همه تبدیل کرده است.

اگر از آن دست کسانی هستید که همیشه از خوردن صبحانه طفره می روید، این اسموتی آن قدر کامل است که تا ظهر احساس گرسنگی نمی کنید. و اگر معمولا بر سریالهای پرشکر و پنکیک های پر از نشاسته متکی هستید خواهید دید که این صبحانه مزه شیرین دلنشینی دارد و در واقع انرژی پایدار را به جای انرژی گذرا و انفجاری فراهم می آورد.

بنابراین از این اسموتی روزانه در کنار ورزش مداوم لذت ببرید و شاهد باشید که چگونه چندین کیلو از وزن خود را کم کنید. در این ماجراجویی موفق باشید.

دکتررضااسدی

پزشک، متخصص اپیدمیولوژی، پژوهشگر بین المللی، استادیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مشاور سازمان بهداشت جهانی. او سابقه تدریس در زمینه نگارش علمی از 10 سال گذشته دارد و شیوه آموزشی او بسیار آسان و روان است. - شاخص h براساس اسکوپوس: 22 - تعداد مقالات نمایه شده ISI تا سال 1398: 35

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نور خورشيد واثرات آن بر پوست شما

س نوامبر 26 , 2019
یک ضدآفتاب خوب بهم معرفی کن (کلیک کنید) انسانها از خورشید لذت می برند. برخی حتی خورشید را می پرستند. نور خورشید برای بسیاری از موجودات زنده حیاتی است. اما نور خورشید جنبه خطرناکی هم دارد. می تواند به پوست شما و حتی به چشمهایتان آسیب برساند. خبر خوب این […]
نور خورشيد واثرات آن بر پوست شما

سردبیر

دکتر رضا اسدی

من یکی از بزرگترین اهداف همیشگی ام، ترویج شیوه زندگی سالم بوده است. این کار را با آموزش سلامت به بیمارانم آغاز کردم و سپس در فضای مجازی آن را توسعه دادم.

دسترسی سریع