بهترين راه براي سم زدايي بدن بهترين راه براي سم زدايي بدن

بهترين راه براي سم زدايي بدن

اگر سم زدايي با رژيم 7 روزه آبميوه را امتحان كرده ايد زمان آن رسيده است كه تغييري در ديدگاه خود از پاكي بدن بدهيد. براي سم زدايي نيازي نيست كه انتخاب هاي سخت گيرانه اي براي رژيم داشته باشيد چون بدن طوري طراحي شده است كه خود مواد سمي را خارج مي نمايد. پاك سازي با خوردن غذاهايي كه به بيرون راندن مواد چرب از روده كمك مي كنند و خوردن آب كافي براي كنترل هاضمه و بنابراين بيرون راندن ضايعات ناخواسته از سيستم بدني تان كار سختي نيست. مي خواهيد بيشتر در اين باره بدانيد؟

خوردن غذاهاي ضد التهابي

غذاهاي كامل كه مملو از مواد مغذي هستند بهترين راه براي تميز نگه داشتن بدن هستند. خوردني هاي غني از فيبر نظير ميوه ها و سبزيجات و همچنين آجيل ها، غلات كامل، پروتئين كم چرب و پروبيوتيك ها مي توانند به عملكرد روده و كبد كمك كرده و بنابراين هر گونه ضايعات ناخواسته اي به بيرون از بدن رانده مي شود. سعي كنيد خوردن غذاهاي فرآوري شده، سرخ شده و شيرين شده و همچنين گوشت قرمز را براي نتيجه بهتر و داشتن شكمي صاف به حداقل برسانيد.

نوشيدني هاي مناسب بيشتر مصرف كنيد

متاسفم اما بايد بگويم كه الكل به هيچ وجه سم زدا نيست. به جاي آن همان آب را بخوريد- نوشيدن آب به كليه ها در دفع مواد زايد كمك مي نمايد. مي توانيد به آب براي جايگزين كردن الكتروليت ها كمي آب ليمو بيافزاييد. مركبات به جگر پيام مي فرستند كه آنزيم بيشتري ترشح نمايند كه سبب مي شود هضم راحت تر صورت گيرد. آب خالي حالتان را بد مي كند؟ آن را مي توانيد با چاي جايگزين كنيد. نشان داده شده است كه چاي سبز مانع از بيماري قلبي و سرطان ميشود، همين طور شير مي تواند عملكرد كليه را بهبود دهد. پس بيشتر شير بنوشيد.

تحرك داشته باشيد

تعرق قطعا به دفع سموم از طريق افزايش جريان خون در بدن كمك مي نمايد. همين طور مشخص شده است كه ورزش سبب كاهش استرس شده و احساس شادي و انرژي را افزايش مي دهد. پس ورزش كردن از هر جهت به نفع شماست.

حجم وعده هاي غذايي خود را كاهش دهيد و آرام غذا بخوريد

خوردن حجم زياد غذا به يكباره باعث نفخ شده و سيستم هاضمه مجبور است در تمام طول مدت كار كند. حجم وعده هاي غذا را كمتر و تعداد وعده ها را بيشتر نماييد. براي جلوگيري از ورود هوا به روده ، آهسته غذا بخوريد.

با پوست خود درست رفتار كنيد

قبل از رفتن به حمام يا دوش گرفتن براي مراقبت از پوست، يك برس كمي زبر برداشته و آن را به آرامي بر روي پوست خود بكشيد. اين لايه برداري آرام جريان خون را بهبود داده و سبب تحريك رشد سلول هاي جديد مي شود. افزودن منيزيم سولفات به آب وان نيز مي تواند به تميزي پوست و داخل بدن كمك نمايد. در عين حال كه پوست مي تواند مواد معدني مورد نياز خود از جمله منيزيم را از اين طريق جذب نمايد، مواد زايد نيز از روده بزرگ به بيرون رانده مي شود.

خواب كافي داشته باشيد

داشتن خواب كافي يك نكته كليدي براي حفظ سلامتي است. كيفيت خواب خود را با خنك، تاريك و ساكت نگه داشتن اتاق بهبود دهيد. همچين قبل از خواب از استفاده از موبايل و كامپيوتر اجتناب كنيد. هميشه يك زمان استاندارد براي خواب داشته باشيد كه حداقل شامل هفت ساعت خواب در شبانه روز بشود. استراحت كافي به كاهش استرس و التهاب كمك كرده و بدن مي تواند عملكرد بهتري داشته باشد.