5 فناوری برتر حوزه سلامت در سال گذشته از نگاه مجله فوربز

به گزارش وبسایت دوربه، پژوهشگران در حوزه پزشکی همواره در حال تلاش برای توسعه فناوری های نوین هستند تا به چند فناوری برتر حوزه سلامت برسند. فناوری های برتر حوزه سلامت به طور قابل توجهی در کیفیت خدمات بهداشتی درمانی برای ارتقا وضعیت سلامت و زندگی افراد نقش دارد.

طی دهه اخیر ما شاهد پیشرفت فناوری های پوشیدنی حوزه سلامت بوده ایم. در این مقاله از مقالات فناوری سلامت دوربه، قصد داریم 5 فناوری برتر حوزه سلامت در سال گذشته از نگاه مجله فوربز را به شما معرفی کنیم.

1-دستگاه مای تِنس (MyTens)

دستگاه مای تنس (MyTens)  ساخت شرکت بی ول کانکت(BewellConnect)  است. مای تنس یک دستگاه بی سیم تحریک الکتریکی است که کاربران می توانند از آن برای جلوگیری از خستگی ماهیچه ها استفاده کنند تا درد و ناراحتی آنها تسکین یابد. این دستگاه به عنوان فناوری برتر حوزه سلامت دارای دو الکترود همراه با پد است که به پوست کاربران می چسبد. کاربران می توانند این دستگاه را از طریق برنامه مای تنس و از طریق گوشی هوشمند خود کنترل کنند. برنامه به کاربران امکان انتخاب 19 تنظیم را از فهرست تنظیمات می دهد و الکترود را در ناحیه ای که مشکل دارند، قرار دهند. MyTens از فناوری TENS برای تحریک عصب الکتریکی از راه پوست استفاده می کند، به این معنی که جریان ولتاژ کم بر گیرنده های درد غلبه می کند که کاملاً متفاوت از روش تحریک الکتریکی عضله است.

2-فناوری برتر حوزه سلامت درمان نور قرمز قابل حمل به نام جُو گو(Joovv Go)

دستگاه درمان با نور قرمز جو گو یکی از درمان های نوین و جزو پنج فناوری برتر حوزه سلامت است. نور قرمز طول موج خاصی از نور است که  فواید زیر را برای بدن دارد:

  • از بین رفتن چربی
  • بهبودی سریع تر عضلات،
  • کاهش درد مفاصل
  • افزایش عملکرد تیروئید
  • افزایش تولید تستوسترون
  • حتی بهبود سلامت پوست

پیدا کردن مکانی که بتوانید به آنجا مراجعه کرده و این درمان را انجام دهید، کمی مشکل است. علاوه بر این، هزینه درمان با طول موج های مختلف نور قرمز زیاد است. خبر خوب این است که شرکت آمریکایی جو دستگاه درمان با نور قرمز به نام جُو گو (Joovv Go)  را توسعه داده است که این دستگاه نیروی نور قرمز را در یک دستگاه قابل حمل قرار می دهد. قابل حمل بودن دستگاه جو گو به کاربران این امکان را می دهد تا حتی در هنگام حرکت از همان مزایای سلامتی اثبات شده بالینی درمان با نور قرمز برخوردار شوند.

3-دما سنج ترمو(Thermo)  

شرکت ویتینگز(Withings)  دستگاهی به نام ترمو(Thermo)  را توسعه داده است که کاربران توسط آن می توانند از درجه حرارت بدن خود آگاه شوند.

این دماسنج به طور دقیق دمای بدن افراد را اندازه گیری می کند. افراد به راحتی می توانند دریابند که تب دارند یا خیر. این دستگاه بی سیم مجهز به یک برنامه نیز است که در آن افراد می توانند داده های دمای بدن خود در طول زمان های گذشته را نیز مشاهده کنند. دقت اندازه گیری این دستگاه بسیار بالا است و مجهز به 16 حسگر مادون قرمز است.

4-دستگاه مُسکن پِین پاد(PainPod)

پین پاد از فناوری برنر در حوزه سلامت یک دستگاه پوشیدنی جایگزین مسکن است که توسط سازمان غدا و دارو ایالات متحده آمریکا نیز مورد تایید قرار گرفته است. اگر در اطراف خود کسی را دارید که از دردهای مزمن رنج می برد، احتمالاً دستگاه پین پاد(PainPod) گزینه خوبی برای دادن هدیه به او است.

این دستگاه از ترکیبی از جریان های ریز(microcurrents) و فناوری های زیست پزشکی ساخته شده است. این فناوری بیوالکتریک قادر به درک سیستم های عصبی و جسمی محیطی ما و نحوه عملکرد آنها برای مدیریت درد، بهبود عملکرد و بهبودی سریع است. آن را روی ناحیه ای که درد دارد قرار دهید و خواهید دید که به طرز شگفت آوری درد آن ناحیه تسکین پیدا خواهد کرد.

5-هدفون هالو(Halo)

شرکت هالو نوروساینس هدفون ورزشی به نام هالو(Halo) توسعه داده است. این شرکت ادعا کرده است که ورزشکاران می توانند از آن برای ارتقای تاثیر تمرینات خود استفاده کنند. این دستگاه پوشیدنی به منظور تحریک قشر حرکتی مغز برای تجربه یک حالت زودگذر انعطاف پذیری بیش از حد طراحی شده که در این حالت می تواند بطور موثرتری اتصالات عصبی بسازد.

برای مثال اگر ورزشکار در بحبوحه تمرینات قدرتی باشد، می تواند در زمان سریع تری با وزنه های سنگین تر کار کند. هدفون هالو از تحریک نورونی برای بهبود عملکرد مغز استفاده می کند و در کارآزمایی های اولیه به اعضای یک تیم اسکی آمریکایی کمک کرد تا عملکرد بهتری را به نمایش بگذارند.

atiati

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

جوش شيرين

ی سپتامبر 18 , 2022
جوش شيرين، نه فقط براي آشپزخانه اكثر خانم هاي خانه […]
جوش شیرین- استفاده درمانی

سردبیر

دکتر رضا اسدی

من یکی از بزرگترین اهداف همیشگی ام، ترویج شیوه زندگی سالم بوده است. این کار را با آموزش سلامت به بیمارانم آغاز کردم و سپس در فضای مجازی آن را توسعه دادم.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است