تاثیر فناوری بر پیش آگهی سرطان پستان

پیش آگهی ابتلا و درمان سرطان پستان به طور چشم گیری بهبود یافته و آن طور که مشخص است در مسیر ادامه ی بهبود خود می باشد .

پیش آگهی سرطان پستان در حال تغییر است ، و به لطف پیشرفت روش های درمان ، مانند تشخیص های زود هنگام از طریق غربالگری و افزایش آگاهی عمومی ، نرخ مرگ و میر از سال 1989 کاهش یافته است .

پیش آگهی ابتلا و درمان سرطان پستان به طور چشم گیری بهبود یافته و آن طور که مشخص است در مسیر ادامه ی بهبود خود می باشد .

پیش آگهی سرطان پستان در حال تغییر است ، و به لطف پیشرفت روش های درمان ، مانند تشخیص های زود هنگام از طریق غربالگری و افزایش آگاهی عمومی ، نرخ مرگ و میر از سال 1989 کاهش یافته است .


تاثیر فناوری بر پیش آگهی سرطان پستان
تاثیر فناوری بر پیش آگهی سرطان پستان

با این وجود ، بیش از 40000 زن در آمریکا در سال 2015 بر اثر ابتلا به این بیماری در شرف مرگ بودند . بر اساس انجمن سرطان آمریکا ، تشخیص تعداد 231840 مورد جدید ابتلا به سرطان سینه تهاجمی در زنان در سال جدید در آمریکا تخمین زده می شود ، همراه با 60290 مورد تشخیص کارسینوما در همان وضعیت . و در مورد مردان ، بیش از 2000 مورد جدید ابتلا به سرطان سینه تهاجمی پیش بینی شده است .

یک نظرسنجی ملی ، که توسط Truven Health Analytics-NPR Health Poll انجام شد ، نتیجه گیری شد که اکثریت زنان آمریکایی – 57 درصد – به نفعشان است که یک ماموگرام سالانه داشته باشند ، برخلاف توصیه جدید برای غربالگری دو سال یک بار که به زنان پیشنهاد می دهد که ماموگرافی را بعد از 50 سالگی هر دو سال یک بار انجام دهند ، به شرطی که سابقه ی فامیلی سرطان پستان نداشته باشند یا توده ای در پستان احساس نکرده باشند . تنها 12 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که باور دارند غربالگری دو سال یک بار بر اساس گفته ی USPSTF لازم و ضروری می باشد .

ارزیابی مناسب و درمان سرطان موضعی یک حیطه ی تحقیقی فعال است . نیروی کار خدمات پیشگیرانه ی ایالات متحده ، خدمات دوسال یک بار غربالگری سرطان پستان با ماموگرافی در همه زنان با خطر متوسط بین سنین 50 تا 74 سال را ارائه می دهد . با قانون مراقبت مقرون به صرفه که به موجب آن بیمه گران ماموگرام های غربالگری را بدون هیچ گونه هزینه ی اضافه ای ارائه می کنند ، دیگر بیماران دلیلی برای عدم تلاش در جهت دریافت یک غربالگری منظم نخواهند داشت .

سرطان پستان : بهره گرفتن از مزایای تکنولوژی برای تشخیص زود هنگام آن

بر اساس سازمان سلامت جهانی ، سرطان پستان شایع ترین سرطان در میان زنان در سراسر جهان است . در سال های اخیر ، یک کاهش تدریجی در میزان بروز سرطان پستان در میان زنان با سن 50 سال و بیشتر مشاهده شده است . به دنبال یک غربالگری بهتر و تشخیص زودهنگام ، افزایش آگاهی عمومی ، و بهبود گزینه های روش درمان به طور یوسته ، نرخ مرگ و میر بر اثر ابتلا به سرطان پستان از حدود سال 1990 کاهش یافته است .

تشخیص زودهنگام همچنین می تواند میزان زمان و نوع روش درمان را کاهش دهد . Cyrcadia Health سنسورهایی را توسعه داده است که شما می توانید آن را داخل هر لباس زیری قرار دهید و به زنان این قدرت را می دهد که خودآزمایی ماهانه ی پستان را در حریم خصوصی خانه ی خود انجام دهند . آن ها این کار را از طریق حس کردن دمای فرد برای بررسی الگوهای شبانه روزی موجود در بنیان های سلولی بدن انجام می دهند . استفاده کننده می تواند iTBra را برای 2 تا 12 ساعت در شرایط راحت خانه ی خود بپوشد . اگر هر اتفاق عجیب و غریبی بخواهد بیافتد ، گروه Cyrcadia به شما و پزشکتان هشدار می دهند .

Celesstia Health یک دستگاه دیگر است که در زیر لباس زیر زنان جایگذاری می شود . ابزار پوشیدنی Celesstia از دو سیلیکون باریک ساخته شده است که در اندازه های مختلف و به صورت روشن و براق و فوق العاده راحت برای پوشیدن با تمام تکنولوژی الکترونیکی که در سیلیکون ها تعبیه شده ، در دسترس است . Celesstia از واقعیت مجازی برای به دست آوردن الگوهای منظم بیومتریک در بدن یک بیمار استفاده می کند و اگر هر تشخیص غیرعادی را دریافت کند یک هشدار می فرستد . این بدین معناست که استفاده از Celesstia بیمار را در معرض هیچ تابش و تشعشع ، و یا تست های دردناک قرار نمی دهد . هدف این است که راهی برای زنان فراهم شود که خودشان پیگیری سلامتشان را به دست بگیرند و به هر تغییری که می تواند نگران کننده باشد آگاه باشد .

iSonoHealth یک تکنولوژی سه بعدی اولتراسوند ثبت شده است که در کنار ماشین یادگیرنده ی الگوریتم قرار می گیرد و به شما اجازه می دهد بدون هیچ تابش و تشعشعی در هر زمان در شرایط راحت خانه متوجه هر تغییری بشوید . اسکنر اولتراوند به یک ابزار پوشیدنی متصل می شود ؛ 2 تا 3 دقیقه در ماه تمام زمانی است که شما لازم دارید تا با این تکنولوژی پستان هایتان را معاینه کنید . نرم افزار ، تصاویر شما را ماه به ماه بررسی و مقایسه می کند و به شما یک بازخورد را ارائه می دهد . با استفاده از نرم افزار ، شما می توانید دستگاه را کنترل کنید ، یادآورهایی را تنظیم کنید و تصاویر خود را با یک متخصص رادیولوژی به اشتراک بگذارید . راه حل  iSono شما را با اطلاعات شخصی سازی شده توانمند می کند تا سرطان پستان را زود تشخیص دهید ، زمانی که درمان پذیر است . پس شما می توانید یک زندگی کاملا سالم داشته باشید .

امید است که تمام این دستگاه ها از سرطان پستان جلوگیری کنند و آن را در مراحل اولیه تشخیص دهند . با توانمند ساختن زنان برای انجام غربالگری های منظم و پیگیری های مداوم ، انجام این اعمال به نظر ساده و راحت شده اند . برخلاف ماموگرافی سالانه ، با این دستگاه ها ، شما می توانید هر زمان تغییرات را به طور منظم پیگیری کنید .

دکتررضااسدی

پزشک، متخصص اپیدمیولوژی، پژوهشگر بین المللی، استادیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مشاور سازمان بهداشت جهانی. او سابقه تدریس در زمینه نگارش علمی از 10 سال گذشته دارد و شیوه آموزشی او بسیار آسان و روان است. - شاخص h براساس اسکوپوس: 22 - تعداد مقالات نمایه شده ISI تا سال 1398: 35

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

آشنایی با علل درد گوش

ش جولای 27 , 2019
اغلب عفونتهاي گوش در گوش مياني اتفاق مي افتد، بخشي از گوش كه پشت پرده گوش قرار دارد. گوش مياني با شيپور استاش به گلو راه دارد كه در حالت طبيعي به هواي تازه امكان ورود به گوش مياني و تخليه ترشحات از آن را مي دهد.
آشنایی با علل درد گوش

سردبیر

دکتر رضا اسدی

من یکی از بزرگترین اهداف همیشگی ام، ترویج شیوه زندگی سالم بوده است. این کار را با آموزش سلامت به بیمارانم آغاز کردم و سپس در فضای مجازی آن را توسعه دادم.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است