اجازه ندهيد ترس از انگلها مانع شما از خوردن ميوه ها و سبزيجات شود

تحقيقات نشان مي دهند كه ميزان انگلهاي يافت شده در محصولات امروزه بسيار كمتر از گذشته است و در تحقيقي 94 درصد متخصصان تغذيه مي گويند كه ترس از انگلها در محصولات مي تواند مانعي براي خوردن ميوه و سبزيجات كافي باشد.

انگلهاي موجود هم در محصولات ارگانيك و هم سنتي بسيار كم و در ريسك پايين است و نمي تواند تاثيرات منفي بر سلامت داشته باشد.

مصرف كنندگان بايد بر خوردن انواع ميوه ها و سبزيجاتي كه در دسترس دارند تمركز نمايند و اغلب به اندازه ميزان پيشنهاد شده مصرف نمي كنند.

آيا شما به ميزان كافي ميوه و سبزي مي خوريد؟

اگر الگوي مصرف شما مشابه اغلب مردم باشد بايد بگوييم پاسخ منفي است. با وجودي كه ميوه و سبزيجات در مواد مغذي كه بدن ما آنها را دوست دارد غني هستند، 87 درصد مردم ميزان پيشنهاد شده سبزيجات و 76 درصد به ميزان كافي ميوه مصرف نمي كنند.

اگرچه همه چيز از خوردن غذاهاي سرپايي تا دسرهاي جورواجور مي تواند خوردن انواع ميوه ها و سبزيجات را مشكل سازد، در تحقيقي اخيرا اشاره شده است كه يك مانع بالقوه ديگر براي مصرف كنندگان ترس از وجود انگلها در محصولات است.

بر اساس تحقيقي 94 درصد متخصصان تغذيه بر اين باور هستند كه ترس از انگلها به افزايش دغدغه در مورد ايمني خوردن ميوه ها و سبزيجاتي كه به روشهاي رايج كشت ميشوند شده است.

در وهله اول در حال حاضر ميزان خوردن ميوه ها و سبزيجات به محدوده پيشنهادي توسط سازمان بهداست نزديك هم نيست و دغدغه وجود انگلها حتي اين آمار را بدتر هم كرده است.

كمپينهايي كه محصولات ارگانيك را به خاطر كمتر بودن انگلهاي موجود در آنها تبليغ مي كنند نيز به مصرف كمتر ميوه ها و سبزيجات كمك مي كنند چرا كه بسياري از افراد دسترسي و قدرت خريد صرفا محصولات ارگانيك را ندارند. اين باعث ميشود كه مردم كلا از خوردن ميوه ها و سبزيجات صرف نظر كنند، درست همان طور كه متخخصان تغذيه باور دارند.

بسياري از افراد نگران خوردن محصولاتي هستند كه به صورت ارگانيك كشت نشده اند و نهايتا در بلند مدت اگر محصولات ارگانيك در دسترسشان نباشد خيلي كمتر ميوه و سبزيجات مي خورند.

حس استرس و ترس در مورد غذاهاي خاص و اقدامات كشت و كار لذت خوردن را از بين مي برد و حتي مي تواند مانع از مصرف غذاهايي شود كه در واقع براي سلامت بدن سودمند هستند.

آيا بايد در مورد انگلها در محصولات سنتي نگران باشيم؟

پاسخ كوتاه است: نه. مخصوصا اگر اين ترس مانع از خوردن ميوه و سبزيجات در شما شود. اما برخي متخصصان باز هم توصيه مي كنند خوردن محصولات ارگانيك بهتر است.

بقاياي آفت كشهاي بالقوه چه در محصولات سنتي و چه ارگانيك آن قدر ريز هستند كه نمي توانند هيچ تاثير جانبي بر سلامت داشته باشد بنابراين دليلي براي نگراني در مورد سطوح پايين ريسك انگلها و آفت كشهاي يافت شده در محصولات وجود ندارد.

همچنين آنچه كه بيشتر جاي نگراني دارد پاتوژن هاي ميكروبي- باكتري ها و ويروس ها- است تا انگلها. اما هنوز هم نمي گوييم ريسك محصولات سنتي با ارگانيك با هم برابر است. اجازه استفاده از آفت كشهاي خاصي در كشاورزي ارگانيك داده ميشود اما اساس طبيعي تري دارند. آنها اساس شيميايي نداشته و بنابراين جايي براي نگراني نيست. در اين صورت محصولات سالم تر با ميزان آنتي اكسيدانهاي سودمند بيشتري توليد خواهد شد. اين محصولات احتمالا سالم تر هستند اما تحقيقات علمي ثابت نكرده اند كه خوردن محصولات ارگانيك و دوري كردن از آفت كشها مزيتي قابل توجه دارد.

بسياري از تحقيقات نشان داده اند كه محصولات ارگانيك نسبت به محصولات رايج در بازار نسبت به محتواي مواد مغذي برتري ندارند و محصولات ارگانيك نتايج ثابت شده بهتري در سلامت نداشته اند.

روي هم رفته بايد مصرف كنندگان مصرف انواع ميوه ها و سبزيجات در مقدار زياد از هر نوع كه در دسترس دارند را مد نظر قرار داده و زياد نگران ريسك كم بقاياي آفت كشها نباشند. با اين وجود باز هم مي خواهيد جذب آفت كشها در بدن خود را كاهش دهيد؟در زير برخي از كارشناسان تغذيه با شما همدردي كرده اند. به گفته يك متحصص تغذيه و مشاور سلامت او متوجه افزايش واكنش التهابي و مسائل بهداشتي ميكروبيوم در بيماران شده است كه تا حدي آن را به بقاياي آفت كشها نسبت مي دهد.

1- محصولات محلي و ارگانيك را به صورت تلفيقي در رژيم غذايي خود داشته باشيد.

افراد به خوردن هر چه بيشتر غذاهاي ارگانيك تا حد ممكن تشويق ميشوند. براي كساني كه مواد غير ارگانيك را انتخاب مي كنند پيشنهاد ميشود محصولاتي را انتخاب كنند كه پوست ضخيم تري دارند مثل آواكادو يا موز. بايد به خاطر داشته باشيد كه خريد نبايد به صورت سياه سفيد باشد. برخي از خانواده ها فكر مي كنند كه خوردن غذاهاي ارگانيك يعني اينكه همه غذاهايشان بايد ارگانيك باشد و اين امر براي بسياري اصلا واقع گرايانه نيست. همچنين مي توانيد به بازارهاي محلي خود براي خريد محصولات فصلي و محلي مراجعه كنيد.

2- محصولاتي را كه مي خريد خوب بشوييد

وقت بيشتري را صرف شستن و پاك كردن محصول صرف كنيد تا از پردازش و كنترل ايمن آن پس از آوردن به خانه مطمئن شويد. ميوه ها و سبزيجات را با دستهايتان و در زير آب سرد خوب بماليد. مي توانيد كمي جوش شيرين و سركه سفيد نيز به ظرف حاوي آب سرد خود بيافزاييد.

3- اگر مي توانيد چند نوع سبزي در خانه خود بكاريد

اگر نگران آفت كشها هستيد و كمي فضا در خانه خود داريد مي توانيد چند نوع سبزي در بكاريد. در اين صورت كنترل بيشتري بر عرضه آن خواهيد داشت. مي توانيد در گلدان ها در لبه پنجره ها سبزي و كاهو بكاريد. با انتخاب سبزيجاتي كه كشت آنها ساده است به راحتي مي توانيد با باز كردن پنجره خود به سبزي هاي سبز و تازه دسترسي داشته باش

دکتررضااسدی

پزشک، متخصص اپیدمیولوژی، پژوهشگر بین المللی، استادیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مشاور سازمان بهداشت جهانی. او سابقه تدریس در زمینه نگارش علمی از 10 سال گذشته دارد و شیوه آموزشی او بسیار آسان و روان است. - شاخص h براساس اسکوپوس: 22 - تعداد مقالات نمایه شده ISI تا سال 1398: 35

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سردبیر

دکتر رضا اسدی

من یکی از بزرگترین اهداف همیشگی ام، ترویج شیوه زندگی سالم بوده است. این کار را با آموزش سلامت به بیمارانم آغاز کردم و سپس در فضای مجازی آن را توسعه دادم.

دسترسی سریع