Warning: file_put_contents(): Only 0 of 398 bytes written, possibly out of free disk space in /home/zamensalam/domains/telehealth.ir/public_html/wp-content/plugins/payzito/includes/libraries/cms.php on line 0

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 398 bytes written, possibly out of free disk space in /home/zamensalam/domains/telehealth.ir/public_html/wp-content/plugins/payzito/includes/libraries/cms.php on line 0
رشد ابرو | عصاره نخل اره ای | سرم ابرو | روغن های طبیعی | دوربه

6 نکته برای افزایش رشد ابروها

دلایل زیادی وجود دارد که خواستار افزایش رشد ابرو‌‌‌های خود باشید. شاید زیاده از حد ابروهای خود را برداشته اید و حالا خیلی کند رشد می کنند. در برخی موارد استرس، افزایش سن و یا بیماریهای زمینه ای خاص می توانند عامل کاهش رشد ابروها باشند.

در اغلب موارد می توانید رشد ابروهای خود را به حالت طبیعی بازگردانید. تنها نیاز به کمی زمان است.

به طور کلی، اگر به ابروهایتان به خاطر برداشتن زیاد و نه به خاطر یک مشکل پزشکی کم شده است می توانید با راهکارهای زیر انتظار داشته باشید بعد از یک سال به رشد طبیعی خود برسد. اما نباید انتظار رشد آنها را در عرض دو تا سه ماه داشته باشید.

در برخی موارد استثنائی شاید نیاز باشد فرد جراحی بازسازی ابرو انجام دهد اما در زیر بر راهها و گزینه های غیرتهاجمی تمرکز شده است.

نکته برای افزایش رشد ابروها
نکته های مهم برای افزایش رشد ابروها

چگونه رشد ابروهای خود را بحالت طبیعی باز گردانید

1- با احتیاط ابروهای خود را بردارید

برای مشاهده رشد ابرو، باید در مورد موهای موجود خود دقت کنید. اشکالی ندارد موهایی را که روی خط ابرو نیستند بچینید اما خیلی روی خط ابرو پیش نروید. مطمئن شوید موچینی که استفاده می کنید تیز و دقیق است.

شاید احمقانه به نظر برسد اما در زیر نور شدید که از بالای سر می تابد ابروهای خود را برندارید. زیرا سبب میشود همه موها را دیده و زیاد تر از حد معمول آنها را بچینید. همچنین بهتر است ابروهای خود را بعد از دوش گرفتن بردارید که نرم تر و انعطاف پذیرتر باشد و خرد نشود.

2- یک  سرم را امتحان کنید

سرم های ابروی زیادی در بازار وجود دارند که ادعا می کنند به رشد ابروها کمک می کنند. بیماتوپروست که با نام لاتیس نیز شناخته میشود یک داروی تجویزی است که برای رشد مژه ها طراحی شده است اگرچه که می توان از آن برای ابروها نیز استفاده کرد که در یک مطالعه موردی در سال 2018 نیز اثربخشی آن تایید شده است.

تحقیقات محدودی نیز نشان داده اند که لاتیس رشد مود را افزایش می دهد اما در برخی افراد می تواند سبب سوزش شود.

3- از روگن برای رشد ابرو استفاده کنید

مایندوکسیدیل (روگن) برای رشد مو در کف سر طراحی شده (و به تایید سازمان غذا و دارو برای سر رسیده است). اما اگر پزشکتان تشخیص داد که ایمن است می توانید استفاده از آن را برای رشد مجدد ابروهایتان امتحان کنید.

فقط باید بسیار محتاط باشید که وارد چشمهایتان نشود چون روگن سبب سوزش چشم می‌شود. اگر بخواهید که این روش برایتان موثر واقع شود باید در آن مداومت داشته باشید و هر روز از آن استفاده کنید در غیر این صورت نه تنها موثر نخواهد بود بلکه به صورت بالقوه می تواند حتی وضعیت را از قبل هم بدتر نماید.

4- عصاره نخل اره های را امتحان کنید

نخل اره ای نوعی توت است که اغلب در چای ها یا مکملها استفاده می‌شود اما می توان از آن به صورت موضعی نیز استفاده کرد. در تحقیق کوچکی در سال 2014 مشخص شد که لوسیون موی حاوی نخل اره ای می تواند به افزایش رشدابرو کمک نماید.

اثربخشی نخل اره ای در درمان عفونت های مجاری ادرای و مشکلات پروستات مورد بررسی قرار گرفته است اما در مورد کارآیی آن برای درمان ریزش مو مطالعات گسترده ای صورت نگرفته است.

5- مطمئن شوید که کمبود ویتامین ندارید

در برخی موراد اگر دچار کمبود برخی از مواد غذایی خاص باشید از جمله بیوتین و یا آهن، رشد موهایتان کم میشود. اگرچه در واقع کمبود بیتوتین به ندرت اتفاق می افتد اما اگر متخصص موی شما کمبود آن را تایید کرد می توانید از مکملها یا ویتامین مو را امنحان کنید که حاوی بیوتین و دیگر مواد مغذی هستند که می توانند به تقویت موهای شما کمک نماید.

بر اساس تحقیق کوچکی در سال 2018، نشان داده شد که  یک مکمل خوراکی که Nutrafol نام دارد می تواند به صورت موثر اگر به صورت روزانه برای مدت 6 ماه استفاده شود  در زنانی که دچار ریزش مو شده اند رشد موها را افزایش  دهد. این مکمل حاوی بیوتین، کلاژن، عصاره نخل اره ای و ویتامین ها و مواد معدنی به علاوه مواد تشکیل دهنده دیگر می باشد.

از این دارو می توان برای ابروها نیز استفاده کرد اما نیاز به تحقیقات بیشتر می باشد. البته باید به این نکته توجه داشت که حامی مالی این تحقیقات خود سازنده های ممکل بوده اند. همچنین به خاطر داشته باشید که سازمان غذا و داروی آمریکا نظارتی بر کیفیت یا خلوص مکملها ندارد بنابراین ممکن است در هر بسته مکمل میزان غلظت مواد تشکیل دهنده متفاوت باشد.

6- از روغن کرچک استفاده کنید

هیچ تحقیق بالینی برای تایید این مطلب که استفاده از روغن کرچک می تواند به رشد مجدد مو کمک کند وجود ندارد. با این وجود، بسیاری از افراد هنوز آن را امتحان می کنند. شواهد نقلی از بسیاری از افراد وجود دارد که مدعی هستند استفاده از آن به بلند تر و ضخیم تر شدن موهایشان در مدت زمان کمتر از آنچه که معمولا طول می کشد کمک کرده است.

روغن کرچک و دیگر روغن های طبیعی نظیر روغن زیتون و آواکادو می تواند به نرم و انعطاف پذیر نگه داشتن موها کمک نماید و مانع از شکستگی و آسیب دیدگی بیشتر آن شده و ظاهری پرتر به ابروها بدهد.

چرا رشد ابرو ها کند می شود

بیماریها خاصی از جمله آلوپسی، اگزما یا مشکلات تیروئید می تواند سبب ریزش ابرو شوند. در مواردی که ریزش مو به خاطر مشکلات پزشکی باشد بهتر است با یک متخصص در مورد روش ایمن برای رشد مجدد موها و ابروهایتان مشورت کنید.

شیمی درمانی نیز می تواند سبب ریزش موهای کف سر، ابروها و موهای هر جای دیگر بدن شود.

کمبود مواد مغذی خاصی نظیر بیوتین و آهن نیز سبب کم شدن ابروها میشود. دوره بعد از زایمان، استرس یا روند طبیعی افزایش سن نیز می توانند بر رشد موها و همین طور رشد ابرو تاثیر بگذارند. در مورد استرس و بعد از زایمان مو خود به خود معمولا به حالت طبیعی اش باز می گردد. می توانید تا بازگشت آنها به حالت اولیه از مداد یا ژل ابرو برای پُر تر دیده شدن آنها استفاده کنید.

اگر علائم دیگری نظیر درد، خستگی مفرط یا سر درد علاه بر ریزش مو دارد به یک متخصص مراجعه کنید تا علت آن ریشه یابی شود.

همچنین می توانید با یک آرایشگر صحبت کنید. آنها نیز می توانند از روشهای میکروبلیدینگ یا مشابه تتو برای پر تر نشان داده ابروهایتان استفاده کنند.

حرف آخر

کم شدن ابروها می تواند عوامل متعددی داشته باشد. افزایش سن، استرس یا بارداری می توانند سبب کم شدن رشد ابروها شوند. در برخی موارد ریزش ابروها می تواند در نتیجه کمبود مواد غذایی و یا برخی بیماری های زمینه ای باشد.

شما می توانید از روشهای مختلف آرایشی برای پر تر نشان دادن ابروهایتان استفاده کنید اما اگر می خواهید موهایتان واقعا به حالت اولیه برگردد نیاز به وقت و انرژی بیشتری می باشد.

برخی از درمانهای خانگی مثل روغن رچک یا عصاره نخل اره ای استفاده می کنند. برخی دیگر به بیوتین و دیگر ویتامین ها روی می آورند. همچنین می توانید استفاده از سرم هایی را که برای رشد ابرو یا موژه ها طراحی شده اند را نیز مد نظر قرار دهید.

عاطفه مخلصی

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

آیا قرص‌های افزایش دهنده توان جنسی مردان تاثیری دارند؟ نظر کارشناسان در این باره چیست؟

د دسامبر 6 , 2021
اگر به دنبال راههایی برای افزایش اندازه آلت یا میل […]
ناتوانی جنسی در مردان

سردبیر

دکتر رضا اسدی

من یکی از بزرگترین اهداف همیشگی ام، ترویج شیوه زندگی سالم بوده است. این کار را با آموزش سلامت به بیمارانم آغاز کردم و سپس در فضای مجازی آن را توسعه دادم.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است


    Warning: file_put_contents(): Only 0 of 399 bytes written, possibly out of free disk space in /home/zamensalam/domains/telehealth.ir/public_html/wp-content/plugins/payzito/includes/libraries/cms.php on line 0