آیا واقعا به کرم دور چشم احتیاج دارید؟

کرم های دور چشم علائم پیری را کاهش داده و یا حتی از بین می برد

احتمالا شما هم این ادعاها را شنیده اید : کرم های دور چشم علائم پیری را کاهش داده و یا حتی از بین می برد: خطوط ریز ، چین و چروک و دایره های تیره دور چشم را با کرم های دور چشم درمان کنید. اما آیا کرم های چشم فقط مرطوب کننده های گران قیمت تری در یک بسته کوچکتر نیستند؟

نیاز به کرم دور چشم
نیاز به کرم دور چشم

پزشک متخصص پوست و مو ، پاتریشیا فاریس ، دانشیار بالینی در دانشکده پزشکی دانشگاه تولان ، می گوید: “کرم های دور چشم به طور خاص برای پوست ظریف اطراف چشم تولید شده است. این کرم ها چربی بیشتری نسبت به یک لوسیون معمولی صورت دارند. آنها دارای ترکیبات فعال زیادی هستند که به دلیل مشکلاتی که در اطراف چشم ها مشاهده می کنیم وجود دارد.

پوست اطراف چشم شکننده تر است و مستعد خشکی است و سریع تر تغییرات ناشی از افزایش سن و خستگی را نشان میدهد. حرکت مداوم چشم ها باعث ظهور خطوط و چین و چروک ها نیز می شود و مایعات در زیر چشم جمع می شوند و باعث پف و دایره های تیره می شوند. کرم های چشم می توانند برخی از این موارد را برطرف کنند.

خطوط و چین و چروک های پوستی بعلت تماس پوست با نور آفتاب و همچنین بعلت کاهش تولید کلاژن با افزایش سن ایجاد میشوند. کلاژن به حفظ خاصیت ارتجاعی پوست کمک می کند. مطالعات مربوط به کرمهای پوستی نشان می دهد که ویتامین C ، پپتیدها و رتینول تولید کلاژن را تقویت کرده اند. سرامید و اسید هیالورونیک نیز کمک می کنند. اینها مرطوب کننده هایی هستند که به جلوگیری از از دست دادن آب در پوست و به بهبود خاصیت ارتجاعی کمک می کنند.

نور خورشيد واثرات آن بر پوست شما

دکتررضااسدی

پزشک، متخصص اپیدمیولوژی، پژوهشگر بین المللی، استادیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مشاور سازمان بهداشت جهانی. او سابقه تدریس در زمینه نگارش علمی از 10 سال گذشته دارد و شیوه آموزشی او بسیار آسان و روان است. - شاخص h براساس اسکوپوس: 22 - تعداد مقالات نمایه شده ISI تا سال 1398: 35

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

چگونه موهای خشک را نرم و ابریشمی کنیم؟

ی مارس 1 , 2020
این مقاله به شما کمک می کند تا تمام این مشکلات را برطرف کرده و موهای درشت و سخت خشک خود را به یک شگفتی نرم و ابریشمی تبدیل کنید.
مراقبت از موهای خشک

سردبیر

دکتر رضا اسدی

من یکی از بزرگترین اهداف همیشگی ام، ترویج شیوه زندگی سالم بوده است. این کار را با آموزش سلامت به بیمارانم آغاز کردم و سپس در فضای مجازی آن را توسعه دادم.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است