تشخیص با واقعیت افزوده

آکیووین یکی از محصولات واقعیت افزوده است که با استفاده از یک اسکنر دستی که طرحی از عروق بیمار را بر روی پوستش نمایش می دهد به پرستاران کمک می کند که بتوانند به راحتی محل عروق را تشخیص دهند .

واقعیت افزوده به پزشکان امکان بررسی بهترعلائم بیماران و توانایی دادن یک تشخیص پزشکی دقیق را می دهد. گاهی اوقات برای بیماران سخت است که به طور دقیق علائم بیماریشان را به پزشکشان توضیح دهند ، اما با واقعیت افزوده ، بیماران می توانند علائم شان را بهتر و راحت تر توضیح دهند .

واقعیت افزوده
واقعیت افزوده

به عنوان مثال ، وقتی بیماران برای یک تزریق ساده به پزشک مراجعه می کنند ، پرستاران می توانند از واقعیت افزوده برای رگ گیری ساده تر استفاده کنند . آکیووین یکی از محصولات واقعیت افزوده است که با استفاده از یک اسکنر دستی که طرحی از عروق بیمار را بر روی پوستش نمایش می دهد به پرستاران کمک می کند که بتوانند به راحتی محل عروق را تشخیص دهند .

تکنولوژی های در حال پیشرفت در زمینه تشخیص پزشکی و واقعیت افزوده

EyeDecide 

  • یکی از انواع گونه های نرم افزارهای پزشکی مشابه خودش است ، که با استفاده از صفحه نمایش دوربین برای شبیه سازی و مجسم کردن مجموعه شرایط خاص در دید فرد عمل می کند . با استفاده از نرم افزارهایی مثل EyeDecide ، پزشکان می توانند تصویری از شبیه سازی شرایط خاص بیماری یک بیمار را را نشان دهند .

AccuVein 

از تکنولوژی واقعیت افزوده در جهت تسهیل زندگی بیمار و پرستار استفاده می کند .در 40% از تزریقات داخل وریدی در اولین تلاش شما نمی توانید به درستی رگ گیری کنید ، این آمار برای کودکان و سالمندان بیشتر هم می باشد . AccuVein از واقعیت افزوده بوسیله ی اسکنری دستی استفاده می کند که طرحی از عروق بیمار را به پرستاران و پزشکان در هر کجای بدن که بخواهند نمایش می دهد . AccuVein برای تقریبا 10 میلیون بیمار مورد استفاده قرار گرفته و نتیجه ی آن ، توانایی رگ گیری صحیح 3/5 برار حالت عادی گزارش شده است .

Augmedix

شرکت سان فرانسیسکو قصد دارد قدرت Google Glass را در اختیار بگیرد تا مراقبت های بهداشتی را به مراتب به سوی بیمارمحور سوق دهد و مدیریت کند . Augmedix یک سرویس تکنولوژی حفظ اسناد و مدارک را برای پزشکان و کادر درمان فراهم آورده است که با استفاده از این تکنولوژی ، پزشکان نیاز ندارند که در طول ویزیت بیمار کامپیوترشان را چک کنند ، در حالی که اطلاعات پزشکی بیماران در زمان واقعی نمایش داده می شود .

SentiAR

یک محصول نرم افزاری و دیجیتال سلامت است که یک بعد جدید به درمان های بالینی در روند های مداخله ای درمان اضافه کرده است . این خبر از دانشگاه واشنگتن به دست رسیده که آنها در حال توسعه اولین پلت فرم تصویربرداری سه بعدی از آناتومی و محل کاتتر بیمار در زمان واقعی با استفاده از هولوگرام با هدف ارائه مراقبتی سریع تر و مطمئنن تر از پزشک و بیمار هستند . هدف پروژه ی SentiAR این است که روند های مداخله ای درمان را هم برای بیمار و هم برای درمانگر تغییر و تحول دهد .

Atheer

یک پیشگام از واقعیت ترکیبی افزوده است . عینک های هوشمند واقعیت ترکیبی افزوده ، عینک های واقعیت افزوده شان را به یک کامپیوتر با سیستم عامل اندروید متصل می کنند . عینک های هوشمند واقعیت افزوده ، از طریق دیدن ، می توانند قابلیت کنترل دستی و کنترل با حرکات بدن را به شما بدهند .

عینک های واقعیت افزوده به افراد این توانایی را می دهند که اطلاعات مهم کارشان را دقیقا در مقابل دیدشان داشته باشند و با حرکات ، صداها و دستورهایی که قبلا برای گجت تعریف شده اند ، با آن کار کنند . فراتر از دسترسی به اطلاعات و آوردن اطلاعات حیاتی بیماران مقابل دید پزشکان ، توانایی پاسخگویی و کار کردن با آن اطلاعات از طریق حرکات بدن ، آواها و فرمان ها ، یک نوانایی ایجاد تغییر در روندهای سابق را می دهد .

Meta 

یک تجربه ی کامل از واقعیت افزوده را به کاربر می دهد . Meta هدست و عینک های واقعیت افزوده ای که قابلیت اتصال به نرم افزارها را دارند را می سازد . هدست و نرم افزار Meta می توانند برای دستیابی به اهداف مختلفی استفاده شوند ، از جمله صنعت درمان و مراقبت از سلامت با کمک کردن به جراحان و پزشکان از طریق اطلاعات بیماران .

دکتررضااسدی

پزشک، متخصص اپیدمیولوژی، پژوهشگر بین المللی، استادیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مشاور سازمان بهداشت جهانی. او سابقه تدریس در زمینه نگارش علمی از 10 سال گذشته دارد و شیوه آموزشی او بسیار آسان و روان است. - شاخص h براساس اسکوپوس: 22 - تعداد مقالات نمایه شده ISI تا سال 1398: 35

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

سوء مصرف مواد

ی نوامبر 3 , 2019
علائم سوء مصرف مواد و اعتياد بسته به شخص و دارويي كه مورد سوء مصرف قرار گرفته فرق مي كند. علائم هشدار دهنده در سوء مصرف مواد عبارتند از:

سردبیر

دکتر رضا اسدی

من یکی از بزرگترین اهداف همیشگی ام، ترویج شیوه زندگی سالم بوده است. این کار را با آموزش سلامت به بیمارانم آغاز کردم و سپس در فضای مجازی آن را توسعه دادم.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است