ربات نرمی که به ضربان قلب کمک می کند

ربات نرمی که به ضربان قلب کمک می کند

یک ربات نرم قابل تنظیم که دور قلب جای می گیرد و به ضربان قلب کمک می کند، در حال حاضر توسط محققان توسعه داده شده است. این روبات به شکل بالقوه می تواند گزینه های جدیدی برای درمان افراد مبتلا به نارسایی قلبی ایجاد کند.

با توجه به محدودیت های فن آوری از حوزه کاری رشته قلب دور شده بود، اما در حال حاضر با توجه به پیشرفت ها در حوزه رباتیک نرم؛ زمان آن رسیده که باز به این رویکرد برگردیم." دکتر پیگولا مدیر سابق بخش بالینی جراحی قلب کودکان در بیمارستان کودکان بوستون بود و در حال حاضر عضو هیات علمی دانشگاه لوئیزویل و رئیس بخش جراحی قلب کودکان در بیمارستان کودکان Kosair است. وی افزود: "اکثر مبتلایان به بیماری نارسایی قلبی قادر به انجام برخی از اعمال روزمره خود نیستند. ممکن است یک روز پوشش رباتیک به عملکرد قلبی بیماران به نحوی کمک کند تا کیفیت زندگی آنها بهبود یابد.

قبل از اینکه پوشش ربات نرم بتواند در قلب انسان قرار داده شود، لازم است تحقیقات بیشتری انجام شود. این تحقیقات اولین گام مهم در جهت ساخت یک ربات نرم قابل کاشت است که می تواند عملکرد عضو را تقویت کند.

روشه گفت: "این تحقیقات در حال حاضر واقعا مهم است زیرا هرروز افراد بیشتری گرفتار حملات قلبی  می شوند و پس از عبور از این سد، به نارسایی قلبی دچار می شوند. دستگاه های رباتیک نرم به شکل ایده آل جای گذاری می شوند تا با بافت نرم تعامل داشته باشند. این دستگاه ها می توانند به تقویت عملکرد قلب کمک کنند و حتی به صورت بالقوه، منجر به درمان و بهبودی مناسب وضعیت بیمار شوند. 

منبع: دانشگاه مهندسی و علوم کاربردی هاروارد  

https://www.sciencedaily.com/releases/2017/01/170118143755.htm